Vi bruger cookies til at huske dine indstillinger og indsamle statistik for at optimere websiden. Accepter cookies Læs mere

Organisation

Esrum Kloster & Møllegård, Klostergade 11-12, Esrum, 3230 Græsted, CVR: 26 36 32 68. kloster@esrum.dk, Tlf 48 36 04 00

FONDEN ESRUM KLOSTER & MØLLEGÅRD

Esrum Kloster & Møllegård er en innovativ oplevelsesattraktion, der drives af en erhvervsdrivende fond (stiftet i 1999) med et almennyttigt formål.
Missionen for EKM er at gøre områdets kultur- og naturhistorie levende og vedkommende samt skabe spændende og involverende rammer for oplevelse og formidling af kultur og natur.

BESTYRELSE

Erik Als (bestyrelsesformand, udpeget som ressourceperson)
Ole Lass Jensen (næstformand, udpeget af Museum Nordsjælland)
Ulla Dræbye (udpeget af Gribskov Kommune)
Anette Følsgaard (udpeget som ressourceperson)
Carl Frederik Bruun (udpeget af Nationalpark Kongernes Nordsjælland)
Jan Kidholm Christensen (udpeget af Naturstyrelsen)
Kristina Bille Nielsen (udpeget som medarbejderrepræsentant)

MEDARBEJDERE

Birgitte Meisner Nielsen / Direktør
birgitte@esrum.dk – 48 36 04 01/29 11 92 74

Katrine De Waal / Souschef
katrine@esrum.dk – 48 36 04 03/50 80 79 32

Henriette Schultz / Organisationskoordinator
henriette@esrum.dk – 48 36 04 00/28 40 50 68

Kristina Bille / Projekter og oplevelsesudvikling
kristina@esrum.dk – 48 36 04 06/50 80 79 33

Vibeke Cavling Clausen / Forretningsudvikling
vibeke@esrum.dk – 48 36 04 08/50 80 79 30

Rune Silberg /Kommunikation og markedsføring
rune@esrum.dk – 48 36 04 06

Ann Sylvander / Butiksansvarlig
as@esrum.dk -48 36 04 12

Stine Wermuth / Studentermedhjælper
pub@esrum.dk

Jean Brua Hansen / Driftschef
jean@esrum.dk – 20 94 62 63

Mikkel Jensen / Driftmedarbejder
mj@esrum.dk – 22 47 65 66

Butik
48 36 04 12

Klosterkælder
48 36 04 05