Vi bruger cookies til at huske dine indstillinger og indsamle statistik for at optimere websiden. Accepter cookies Læs mere

Organisation

Esrum Kloster & Møllegård, Klostergade 11-12, Esrum, 3230 Græsted, CVR: 25 09 21 04

FONDEN ESRUM KLOSTER & MØLLEGÅRD

Esrum Kloster & Møllegård er en innovativ oplevelsesattraktion, der drives af en erhvervsdrivende fond (stiftet i 1999) med et almennyttigt formål.
Missionen for EKM er at gøre områdets kultur- og naturhistorie levende og vedkommende samt skabe spændende og involverende rammer for oplevelse og formidling af kultur og natur.

BESTYRELSE

Jens Bjerregaard Christensen (bestyrelsesformand, skovrider i Naturstyrelsen)
Ulla Dræbye (Gribskov Kommune)
Anette Følsgaard
Tine Danielsen (medarbejderrepræsentant)

MEDARBEJDERE

Direktør
Arne Kvist Rønnest
arne@esrum.dk  – 48 36 04 13

Publikumsafdeling
Helle Simonsen (publikumschef)
helle@esrum.dk –  48 36 05 29 / 20 51 72 76

Kristina Bille Nielsen (events/kommunikation) – På barsel indtil juli 2018
kristina@esrum.dk – 48 36 04 02 / 50 80 79 33

Vibeke Cavling Clausen (events/klosterkælder)
vibeke@esrum.dk – 48 36 04 12 / 50 80 79 30

Tine Danielsen (events/udstilling/skoletjeneste)
tine@esrum.dk – 48 36 04 02 / 50 80 79 31

Katrine De Waal (events/frivillige/skoletjeneste)
katrine@esrum.dk –  48 36 04 02 / 50 80 79 32

Lisbeth Møenbak (møder/grupper/klosterkælder)
lisbeth@esrum.dk  – 48 36 04 03 / 50 80 79 34

Simone Louise Jeritslev (events/kommunikation)
simone@esrum.dk – 48 36 04 02 / 30 26 37 05

Ann Sylvander (klosterkælder)
as@esrum.dk – 48 36 05 20

Klosterbutik
48 36 05 20

Drift
Jean Brua Hansen (events og udstillinger, konst. teamleder)
jean@esrum.dk – 48 36 04 07 / 20 94 62 63

Christian Lytton (område – og naturforvalter)
cl@esrum.dk – 60 20 14 80

Regnskab
Tanja Wendel Johansen
ekmregnskab@esrum.dk –  48 36 04 17