Vi bruger cookies til at huske dine indstillinger og indsamle statistik for at optimere websiden. Accepter cookies Læs mere

Organisation

Esrum Kloster & Møllegård, Klostergade 11-12, Esrum, 3230 Græsted, CVR: 25 09 21 04

FONDEN ESRUM KLOSTER

Esrum Kloster & Møllegård er en innovativ oplevelsesattraktion, der drives af en erhvervsdrivende fond (stiftet i 1999) med et almennyttigt formål.
Missionen for EKM er at gøre områdets kultur- og naturhistorie levende og vedkommende samt skabe spændende og involverende rammer for oplevelse og formidling af kultur og natur.

BESTYRELSEN

Susanne Larsen (bestyrelsesformand)
Jens Bjerregaard Christensen (skovrider i Naturstyrelsen)
Anders V. Møller (fakultetsdirektør, Det Sundhedsvidenskabelige Fakultet)
Jørgen Simonsen (formand for kultur- og idrætsudvalget i Gribskov Kommune)
Anna Von Lowzow (journalist og filminstruktør)
Anette Følsgaard
Vibeke Cavling Clausen (medarbejderrepræsentant)

MEDARBEJDERE

Direktør
Arne Kvist Rønnest
arne@esrum.dk  – 48 36 04 13

Regnskab
Tanja Wendel Johansen
ekmregnskab@esrum.dk –  48 36 04 17

Publikumsafdeling
Helle Simonsen (publikumschef)
helle@esrum.dk –  48 36 05 29 / 20 51 72 76

Kristina Bille Nielsen (events/kommunikation)
kristina@esrum.dk – 48 36 04 02 / 50 80 79 33

Vibeke Cavling Clausen (events/butik/klosterkælder)
vibeke@esrum.dk – 48 36 04 12 / 50 80 79 30

Tine Danielsen (events/udstilling/skoletjeneste) – på barsel indtil september 2017
tine@esrum.dk – 48 36 04 02 / 50 80 79 31

Katrine De Waal (events/frivillige/skoletjeneste)
katrine@esrum.dk –  48 36 04 02 / 50 80 79 32

Lisbeth Møenbak (møder/selskaber)
lisbeth@esrum.dk  – 48 36 04 03 / 50 80 79 34

Aske Stick (events/udstilling)
aske@esrum.dk – 48 36 04 02

Klosterbutik
48 36 05 20

Drift
Lars Ulfborg (driftschef)
lars@esrum.dk – 48 36 04 07 / 20 91 03 46

Jean Brua Hansen (events og udstillinger)
jean@esrum.dk – 48 36 04 07 / 20 94 62 63

Christian Lytton (område – og naturforvalter)
cl@esrum.dk – 60 20 14 80

Dagtilbuddet Kilden – hjemmeside

Esrum Kloster & Møllegård, Klostergade 12, Esrum, 3230 Græsted. CVR nr.: 31 19 57 72

kilden@esrum.dk – 60 20 14 85